KeuPa HT kunnioittaa juhlakauttaan perinteikkäällä logolla

19.9.2023
KeuPa HT kunnioittaa juhlakauttaan perinteikkäällä logolla

KeuPa on perustettu vuonna 1950, tuolloin jalkapallo- ja jääkiekkojoukkueet toimivat saman seuran alaisuudessa. Vuonna 1995 jalkapallo- ja jääkiekkojaostot erosivat omiksi seuroikseen ja molemmille seuroille räätälöitiin toisiaan muistuttavat, mutta omat logonsa.

Keupa HT:n tällä viikolla starttaava kausi on kymmenes Mestiksessä. Juhlakausi tulee näkymään monella tavalla kauden aikana KeuPa HT:n toiminnassa. Konkreettisimpana ja silmiinpistävimpänä esimerkkinä tästä on pelipaitoihin ja markkinointiin käytettävä seuran virallinen logo.

Juhlakaudellaan KeuPa HT tulee kunnioittamaan KeuPa:n pitkää historiaa. Tästä syystä KeuPa HT:n logo on päivitetty versio 1950-luvun vanhasta ja perinteikkäästä retrologosta.


---
Published by: