Kiekko-Vantaan ottelussa 16.9. pelataan Virtavesien hoitoyhdistys Virhon hyväksi

15.9.2026
Kiekko-Vantaan ottelussa 16.9. pelataan Virtavesien hoitoyhdistys Virhon hyväksi

Kiekko-Vantaa kohtaa keskiviikkona 16.9. pelattavassa ottelussa Joensuun Kiekko-Pojat. Jokaisesta ostetusta lipusta lahjoitetaan 2 euroa Virtavesien hoitoyhdistys Virholle.

Keskiviikkona 16.9. Kiekko-Vantaan kotiottelussa pelataan Virtavesien hoitoyhdistys Virhon hyväksi, ja jokainen katsoja voi olla mukana tekemässä hyvää.

Jokaisesta ostetusta ottelulipusta lahjoitetaan 2 euroa Virholle. Lisäksi hallilla tarjoillaan illan aikana lohikeittoa, jonka myynnin tuotosta osa lahjoitetaan niin ikään Virhon toimintaan.

» Osta liput otteluun

Illan keulakuvana nähdään näyttelijä ja luonnonsuojelun puolestapuhuja Jasper Pääkkönen, joka on myös Virhon ensimmäinen kunniajäsen. Pääkkönen on ollut mukana Kiekko-Vantaan sosiaalisen median videoissa haastamassa vantaalaisia mukaan otteluun ja tukemaan Virhon tärkeää työtä.

Ottelussa Kiekko-Vantaa pelaa tätä tapahtumaa varten teetetyissä erikoispaidoissa. Ottelun jälkeen paidat huutokaupataan, joten yleisöllä on mahdollisuus saada itselleen pala tästä ainutlaatuisesta illasta ja samalla osallistua hyvän tekemiseen. Paitoja voi myös ostaa ennakkoon tapahtumapäivänä.