tiistai, 10 huhtikuu 2018 15:32

IPK teki jatkosopimuksia avainpelaajiensa kanssa

IPK teki jatkosopimuksia useiden avainpelaajiensa kanssa. Nimensä sopimuspaperiin kirjoittivat maalivahti Aleksi Autio, puolustajat Otto Huttunen (kuvassa) ja Lauri Heinonen sekä hyökkääjät Jussi Viitanen, Samu Pyykkönen ja Jevgeny Fofanov.

IPK-manageri Jarmo Ylisipola myhäilee tyytyväisenä uusien sopimuksien myötä.

"Olen erittäin tyytyväinen näihin sopimuksiin. Aleksi Autio oli viime kaudella erittäin iso osa meidän joukkuettamme ja on hienoa, että hän jatkaa meillä myös ensi kaudella. Viime kauden kapteeni, puolustaja Otto Huttunen, on seuran oma kasvatti ja ollut iso palanen viime vuosien menestystarinassa. On hienoa, että Otto jatkaa seuran väreissä ja terveenä ollessaan hänellä on varmasti paljon annettavaa suomikiekolle."

Iisalmelaisten sopimusneuvottelut käyvät edelleen tiiviinä ja joukkueella on lisää tiedotettavaa lähiaikoina.

Lähde ja koko uutinen: IPK
Kuva: Sami Kemppainen

Uusimmat uutiset

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next