sunnuntai, 18 maaliskuu 2018 18:38

RoKin kausikorttikampanja onnistui loistavasti

RoKin kausikorttikampanja tuotti jo 2274 varausta ensi kaudelle.

Veikkausliigaseura RoPS haastoi RoKin kausikorttikampanjaan ja seura tarttui haasteeseen. Tavoitteena oli myydä seuran perustamisluvun mukaisesti 1979 kausikorttia ensi kaudelle. Kausikortin hinta oli merkkaamattomille paikoille 55 euroa ja merkityille istumapaikoille 79 euroa. Tavoite ylittyi kirkkaasti, sillä kausikortteja oli varattu perjantain ja lauantain välisenä yönä kunnioitettavat 2274 kappaletta.

"Oli positiivinen yllätys, että varauksia tuli perjantain aikana vielä reilusti. Kiitos kaikille osallistuneille, sekä kampanjan toteuttamisessa mukana olleille yhteistyökumppaneille! Kampanja toimi samalla mittarina RoKin ja lappilaisen jääkiekon kiinnostavuuden suhteen. Olemme erittäin tyytyväisiä ja kiitollisia, että kiinnostus oli näin suurta. Kampanjan toteutumisen mahdollisti hieno yhteisöllisyys, mikä ilmeni siinä kuinka ihmiset lähtivät jakamaan kampanjaa sosiaalisessa mediassa ja tarjoamaan kortin ostamisen mahdollisuutta tuttavilleen myös muuta kautta. Samalla konkretisoitui, että RoKilla on runsaasti kannattajia ympäri Lappia ja Etelä-Suomessa. Tästä on hyvä jatkaa eteenpäin, ja seurana haluamme vastata haasteeseen tarjoamalla parhaan mahdollisen vastineen kortin varanneille", RoKin toimitusjohtaja Pekka Kankaanranta iloitsi seuran tiedotteessa.

Ensi kausi on RoKille juhlakausi, sillä seura täyttää kauden aikana pyöreät 40 vuotta.

Kuva: Tommy Jokelainen

Uusimmat uutiset

  • 1
  • 2
  • 3
Prev Next